اخبار

دعوت از معاونت محترم تحقیقات صنایع دفاع خراسان در راستای چهارمین جشنواره ی علمی پژوهشی تا ثریا (دوره دوم دخترانه – واحد2)

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظلّه العالی): از قدرت اسلامی و قدرت انقلابی می ترسند لذا سعی می کنند عناصر قدرت را مخدوش کنند و از بین ببرند. عناصر قدرت ما چیست؟ استقرار و ثبات سیاسی است، امنیّت اجتماعی است، وحدت ملّی است، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب است، حرکت پیشرفتِ رو به‌ توسعه‌ی علمی است، توسعه و تعمیق فرهنگ انقلابی و اسلامی است؛ اینها عناصر قدرت ما است؛ با اینها مخالفند. البتّه با پیشرفت نظامی ما هم مخالفند، با موشک ما هم مخالفند، با حضور ما در منطقه هم مخالفند؛ چون اینها هم جزو عوامل قدرت و عناصر قدرت ما است؛ پس میدان جنگ اینجا است.

در روز شنبه 1 دی 1397، به مناسبت هفته ی پژوهش و در راستای چهارمین جشنواره ی علمی پژوهشی تا ثریا، معاونت محترم تحقیقات سازمان صنایع دفاع خراسان؛ جناب آقای دکتر صالحی با دعوت قبلی در آموزشگاه حضور یافتند و ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیت های موشکی ایران، پیرامون عناوینی به شرح ذیل ایراد سخن نمودند:
* معرفی پدر علم موشکی ایران؛ شهید حسن تهرانی مقدم
* ارتقای جایگاه میهن عزیزمان در رتبه بندی علم موشکی ایران به رتبه ی 13
* تشریح توانایی ایران در صنایع هوایی با معرفی جنگنده ی کوثر و فناوری های جدید صنایع دفاعی
* رسیدن به یک اقتدار و قدرت در زمینه ی علم موشکی و صنایع دفاع هوایی در منطقه ی خاورمیانه
* دقت بالای تجهیزات ساخته شده و بیان مثال حمله ی مقتدرانه ی موشکی ایران به اتاق فکر منافقین در کردستان عراق.
ایشان در پایان بر پرهیز از مدرک گرایی تأکید نمودند و توکل و توسل به نیروی حق تعالی در مسیر تحصیل را رمز موفقیت دانستند و دانش آموزان را به داشتن صداقت و مسئولیت پذیری تشویق نمودند.
این جلسه با ذکر صلوات خاتمه یافت.